КИСЛОТИ У ДОГЛЯДІ ЗА ШКІРОЮ:
Як правильно використовувати кислоти, які бувають кислоти, як вибрати кислоту за типом шкіри.

Найбільш використовувані кислоти:

1. Альфа-гідроксикислоти( AHA )
2. Полигидроксикислоты (PHA)
3. Бета - гідроксикислоти ( Salicylic acid — BHA)
4. Азелаїнова кислота (azelaic acid)

Всі кислоти діють як ексфоліанти. Вони відлущують поверхневий шар епідермісу і активізують процеси регенерації клітин. Грамотна і регулярна ексфоліація (відлущування мертвих клітин) дозволить знімати шар мертвих клітин з поверхні шкіри, допомагаючи новим клітинам просуватися до поверхні і здійснювати регулярне шкірне оновлення, властиве по часу і мабуть ефекту молодої, здорової шкірі.

 

1. AHA-кислоти поділяються на:

Мигдальна кислота (mandelic acid):

Мигдальне кислоту отримують з екстракту гіркого мигдалю. Вона підійде людям з різним типом шкіри, в тому числі для тонкої і чутливої, а також для шкіри з куперозом. Її можливо використовувати в літній час, так як розвитку пігментації мінімально. 
Мигдальна кислота ефективна в лікуванні акне, перешкоджає утворенню нових комедонов
Після пілінгу шкіра стає більш еластичною, підвищується тургор, а невеликі зморшки зникають., також трохи стягує розширені пори, вирівнює колір обличчя

Молочна кислота ( lactic acid):

Молочна кислота вважається однією з найбільш щадних, тому вона підходить і чутливій шкірі обличчя, можна сказати, що молочні пілінги підходить всім типам шкіри. 
Молочна кислота в нормальних умовах міститься в клітинах нашого епідермісу. Вона знаходиться в складі натурального зволожуючого чинника шкіри. Володіє приголомшливою здатністю зв'язувати та утримувати вологу за рахунок створення навколо себе водної оболонки. Також молочна кислота усуває сліди від прищів, може призвести pH шкіри в порядок
Також вона освітлюють шкіру, стимулює вироблення колагену і еластину, завдяки яким відбувається омолодження обличчя, вирівнювання шкіри і зменшення маленьких зморшок.
Молочний пілінг відноситься до поверхневих видів пілінгу, тому призначений в основному для молодої шкіри з невеликими проблемами. Часто молочну кислоту комбінують з іншими фруктовими кислотами, у тому числі з гліколевої кислотою.

Гліколева кислота ( glycolic acid) :

Ця кислота характеризується найменшим розміром молекул, вона здатна краще проникати в шкірні покриви, сприяє відлущуванню відмерлих і ороговілих клітин.
Ефект помітніший і швидше проявляється. Вона стає відмінним способом позбавлення від акне, бореться з проблемами шкіри, звужуючи пори, вирівнює рельєф обличчя. 
Ефективно боротися з гіперкератозом, фотостарінням, в тому числі з підвищеною сухістю і в'ялістю шкіри. 
Вона має антиоксидантну та протизапальну дію, перешкоджає утворенню меланіну і допомагає усувати різні порушення пігментації.
Гліколева кислота не тільки сама зволожує шкіру, але і активізує роботу гіалуронової кислоти в області епідермісу і дерми. В результаті дрібні зморшки розгладжуються, а великі стають менш помітними.

Гліколева кислота може використовуватися при будь-якому типі шкіри. Якщо у вас чутлива шкіра, вибирайте для догляду за обличчям кошти з концентрацією гліколевої кислоти не більше 5%. На сьогоднішній день гліколева кислота додається в найрізноманітнішу косметику, наприклад пілінги, тоніки, сироватки, гелі і креми.

Яблучна кислота (malic acid): Ще її називають Маліковій кислотою.

Яблучна кислота стимулює клітинний метаболізм, непогано зволожує і є потужним антиоксидантом, володіє отшелушивающим, відбілюючим, протизапальну, злегка терпкою дією.

Винна кислота ( tartaric acid) міститься у винограді, апельсинах, у виноградному вині. Володіє отшелушивающим, відбілюючим і зволожуючими властивостями, стимулюють виробництво колагену в шкірі і полегшують оновлення клітин. Пілінг з винною кислотою ефективний і безпечний у будь-який час року для будь-якого типу шкіри.

Лимонна кислота (citric acid) :

Лимонна кислота досить широко поширена в природі. Цей компонент можна знайти практично в будь-косметичної продукції. Лимонна кислота дуже часто використовується для регулювання рН в косметичних продуктах.
Також використовується як активний інгредієнт в домашніх та клінічних хімічних пілінгах: вони призначені для того, щоб освіжити колір обличчя, усунути дрібні зморшки, неглибокі шрами і області зміни кольору шкіри
Після застосування лимонної кислоти, шкіра стає не тільки чистою, але набуває приємний матовий відтінок.

Дотримання заходів безпеки при використанні АНА кислот:

— АНА кислоти можуть викликати алергію, тому перед застосуванням краще протестувати їх на зап'ясті.
— Починайте використовувати засоби з мінімальним вмістом кислот, поступово підвищуйте відсоток по мірі необхідності.
— Альфа-гідроксикислоти протипоказані при дрібних розширення судин, герпетичних висипаннях, інших свіжих травмах.
— Якщо у вашому догляді є кошти з ретиноїдами, їх потрібно використовувати в різний час з кислотами, а краще всього в різні дні. Засоби з вітаміном с краще всього використовувати вранці, а кислоти ввечері.
— Обов'язково при застосуванні засобів з кислотами потрібно використовувати сонцезахисний крем незалежно від пори року.
— АНА кислоти потрібно використовувати акуратно в період вагітності і під час годування дитини грудьми.
— Варто пам'ятати, що володарі тонкої сухої шкіри завжди більш чутливі до AHA, на відміну від власників жирної шкіри.

 

2. PHA-кислоти

PHA (полигидроксикислоты) — дуже схожі з альфа-гідроксикислоти, але трохи більшого розміру з великою кількістю гидроксигрупп і роблять той же омолоджуючий ефект, що і звичайні AHA, але без роздратування. 
Полигидроксикислоты підійдуть навіть дуже чутливої, схильної до алергії шкіри з розацеа. 
До них відносяться глюконолактон (gluconolactone) і лактобионовая кислота (lactobionic acid). 
PHA помітно омолоджують, освітлюють і розгладжують рельєф, борються з ознаками фотостаріння, не викликають фоточутливості і навіть захищають ліпіди шкіри від УФ-променів.

 

3. BHA-кислоти

- використовується для лікування запальних захворювань і догляду за жирною шкірою, має антибактеріальну дію, перешкоджає розмноженню дріжджових грибів і ряду бактерій, підсушує. Саліцилова кислота розчиняє шкірний жир, сприяє регенерації клітин і глибокому очищенню шкіри, усуває комедони. 
Щоб ваш продукт з BHA працював ефективно, концентрація кислоти повинна бути мінімум 0.5%, найбільш дієвою буде формула з 1% до 2%-ною концентрацією, при цьому pH засобу повинна бути від 3 до 4. 
Саліциловий пілінг сприяє глибокому очищенню та дезінфекції шкіри, вирівнює рельєф і колір обличчя, значно зменшує прояви шкірних висипань, допоможе позбутися від чорних крапок, рубці постакне і підвищеної жирності шкіри. Також обличчя виглядає свіжим і молодим, зникають пігментні плями.

 

4. Азелаїнова кислота (azelaic acid)

Азелаїнова кислота надзвичайно ефективна в боротьбі з прищами, акне, вугри та розацеа. Вона проникає всередину пори, регулює вироблення сала, вбиває хвороботворні бактерії і зменшує наявну запалення. В цілях боротьби з прищами краще всього застосовувати креми і гелі з азелаїнової кислоти. 
Азелаїнова кислота застосовується також для відбілювання шкіри і видалення пігментних плям, зокрема після вагітності.
Азелаїнову кислоту рекомендується використовувати в концентрації 15-20%, інакше, вона може викликати печіння і поява роздратування на шкірі. Наносити засіб потрібно на попередньо вимиту і висушену особа. Пілінг на основі азелаїнової кислоти можна використовувати практично цілорічно при відповідній сонцезахисту. Він допомагає м'яко відбілити шкіру, зняти прояви шкірних запалень, бореться із зайвою пігментацією шкіри.

 

На замітку:
• Жирна і проблемна шкіра – BHA кислоти (саліцилова кислота);
• Комбінована шкіра – AHA і BHA кислоти;
• Суха шкіра – AHA і PHA кислоти;
• Чутлива шкіра – PHA кислоти (глюконолактон і лактобионовая кислота) і м'які види AHA-кислот (мигдальний, молочна).